Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik dziwne ciekawostki

Dziwne ciekawostki ze świata

Data publikacji 8 października 2022


Dziwne ciekawostki ze świata – jakie są? Z całą pewnością zmienią nieco sposób patrzenia na świat. Choć wiele osób może uważać, że wie wiele o otaczającym nas świecie, przeczytało wiele książek czy też odwiedziło różne kraje i miasta, to jednak nadal trafiają na dziwne ciekawostki, które potrafią ich zaskoczyć i nieco zachwiać ich pewnością siebie co do posiadanej wiedzy.

Gdzie jest najwięcej piramid?

Jeśli ktoś myśli o piramidach, to z całą pewnością od razu kojarzą się one z Egiptem. To właśnie tam znajdują się przecież największe tego typu obiekty na świecie, a tamtejsza Dolina Królów jest nimi wręcz usiana.
Czy jest to jednak miejsce, gdzie jest ich najwięcej? Jak się okazuje zupełnie nie, ponieważ znacznie więcej piramid niż w Egipcie znajduje się w Sudanie. Na terytorium tego kraju jak do tej pory odkryto 223 piramidy. Rzecz jasne nie są one tak wysokie, jak największe tego typu obiekt w Egipcie, lecz ich ilość jest zdecydowanie większa.

Gdzie jest najwięcej organizmów?

Jak każdy doskonale wie, ziemia jest planetą tętniącą życiem, które można znaleźć dosłownie w każdym miejscu i zakamarku. Gdzie jednak jest jego najwięcej ? Wiele osób może wymienić największe miasta na świecie czy też np. las amazoński. Czy jest to prawda?
Jak się okazuje, najwięcej życia na ziemi znajduje się paradoksalnie pod powierzchnią wody. To właśnie w morzach i oceanach, które stanowią ponad 70% powierzchni planety, obecne jest największe skupisko żywych organizmów. Co więcej, jak szacują naukowcy, dużej ich części jeszcze nie odkryliśmy. Jak wielka jest przewaga życia podwodnego nad tym obecnym na powierzchni? Jak się okazuje, w wodzie żyje aż 94% wszystkich żywych organizmów na planecie. Przewaga jest więc miażdżąca.

Dziwne ciekawostki ze świata – ludzie czy konie?

Każdy doskonale wie, że populacje krajów znacząco się pomiędzy sobą różnią. Przykładowo w Polsce jest o wiele mniej mieszkańców niż we Francji, lecz więcej niż w Czechach. Czy jest jednak jakiś kraj, w którym jest mniejsza liczba mieszkańców niż np. koni?
Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, to jest jedno takie miejsce na ziemi, w którym ilość koni znacznie przekracza liczbę mieszkańców. Mowa oczywiście o Mongolii, w której od czasów Czyngis-chana konie traktuje są z ogromnym szacunkiem. Żyje ich tam nieco ponad 3 miliony, podczas gdy populacja Mongolii to około 2,7 miliona.

Dziwne ciekawostki ze świata – gdzie mówi się w największej liczbie języków?

Na świecie istnieje naprawdę wiele języków, dialektów i sposobów porozumiewania się. W sporej ilości krajów obowiązuje nie jeden, lecz dwa, a nawet trzy języki urzędowe. W którym kraju jest ich natomiast najwięcej? Jaka to konkretnie liczba?
Być może dla wielu osób będzie to ogromnym zaskoczeniem, lecz jest na świecie kraj, w którym obowiązuje aż 750 języków. Krajem tym jest Papua-Nowa Gwinea. Do najpopularniejszych języków zaliczany jest język Motu, a także język angielski.

Miasto na odludziu

W dzisiejszych czasach większość miast i miejsc na ziemi jest dość dobrze skomunikowana. W nawet najdalsze miejsce na planecie jesteśmy w stanie dotrzeć w mniej niż dobę. Jakie jest zatem miasto, które jest najbardziej odizolowane od reszty?
Wielu osobom może się wydać, że będzie to miejsce w dżungli czy też w kraju Trzeciego Świata, lecz obecne jest ono w dobrze rozwiniętej Australii. Miastem tym jest Perth — otoczone jest pustynią, a od najbliższych zabudowań dzieli je ok. 350 km.

Finansowanie pojazdów do floty logistycznej

Redakcja mikrolog.pl

Nasi redaktorzy na tym blogu to zespół wszechstronnych entuzjastów, gotowych dostarczyć Ci najbardziej fascynujące treści z różnych obszarów życia. Każdy z naszych redaktorów posiada unikalną wiedzę i pasję do ciekawostek ze świata, nowości technologicznych oraz kulinarnych przepisów. Dzięki naszej różnorodności i zaangażowaniu, możemy zapewnić Ci artykuły, które nie tylko dostarczą Ci ciekawych informacji, ale także zainspirują do poszerzania horyzontów i eksplorowania nowych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?