Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś
Podróże gdzie na weekend w polsce

Gdzie na weekend w Polsce? Praktyczny poradnik

Data publikacji 28 listopada 2022


Gdzie na weekend w Polsce? Wielu osobom wydaje się, że jeśli wyjeżdżać gdzie w Polskę, to tylko na dłuższy wakacyjny urlop. Coraz więcej jednak Polaków dostrzega to, jak przyjemnym, a także pouczającym może być wyjeżdżanie na weekend, zamiast siedzieć w domu przed telewizorem. Jakie są najpopularniejsze i najciekawsze kierunki weekendowych wyjazdów?

Czego się oczekuje od wyjazdu?

Zanim jednak przejdzie się do tego, gdzie pojechać na weekend w Polsce. W pierwszej kolejności zastanowić się trzeba nad tym, czego się tak naprawdę od tego wyjazdu oczekuje. Jak się bowiem okazuje, możliwości w tym zakresie są naprawdę ogromne.
Wiele osób na weekendowe wyjazdy wybiera takie miejsca, które są bardzo spokojne, pozbawione tłumów. Pozwalają one na relaks i odpoczynek. Z drugiej jednak strony wielu Polaków nie umie odpoczywać w ciszy. Polacy wolą w tym czasie być między ludźmi w turystycznych i pełnych zgiełku miejscach. Oczywiście brać pod uwagę również trzeba miejsce zamieszkania. Mało kto będzie chciał przejeżdżać całą Polskę, aby pojechać na jeden dzień na weekend.

Gdzie na weekend w Polsce?

Zdecydowanie jednym z najpopularniejszych rejonów naszego kraju pod względem weekendowych wyjazdów są Góry Świętokrzyskie. Swoją dużą popularność zawdzięczają temu, że są położone mniej więcej w centralnej Polsce, dzięki czemu każdy ma do nich stosunkowo blisko. Co konkretnie można zobaczyć w Górach Świętokrzyskich?
Zdecydowanie największą atrakcją tego rejonu kraju jest Świętokrzyski Park Narodowy, w którym obecne są liczne piesze szlaki, prowadzące turystów np. do Bazyliki na Świętym Krzyżu lub klasztoru bernardynek na Świętej Katarzynie.
Do innych atrakcji gór świętokrzyskich zaliczyć trzeba ruiny zamku Bodzentyn, ruiny zamku Krzyżtopór, a także zamku w Chęcinach. Co więcej, odwiedzając Opatów, przejść można podziemną trasą turystyczną, a będąc w Kielcach, zwiedzić można Pałac Biskupów.

Karkonosze

Kolejnym niezwykle popularnym miejscem na wyjazdy w czasie weekendu są Karkonosze i liczne miejscowości położne w tym miejscu. Szczególnie dużą popularnością cieszy się oczywiście Karpacz, a także Szklarska Poręba, które zimą przyciągają tysiące turystów chcących pojeździć na nartach.
Co ciekawego można zobaczyć w tych miejscowościach? Niezwykle interesującą atrakcją turystyczną jest prawdopodobnie najstarszy drewniany kościół w Polsce, czyli świątynia Wang. Co ciekawe, jest kościół norweski, który został przeniesiony na te tereny przez króla Prus Fryderyka Wilhelma IV.
Co natomiast można ciekawego zobaczyć w Szklarskiej Porębie? W tym wypadku szczególnie polecana się udanie pod wodospad Kamieńczyk, a także wjechanie kolejką linową na Szrenicę, skąd rozciąga się fantastyczny widok na całe miasto i okolicę.
Oczywiście Karkonosze to nie tylko te dwa duże miasta, lecz również kilka mniejszych, nadal bardzo atrakcyjnych turystyczne miejscowości. Szczególnie poleca się w tym wypadku Jelenią Górę, w której warto zobaczyć zabytkową zabudowę dawnego rynku. W pobliżu Jeleniej góry znajduje się również słynny zamek Chojnik

Jak skutecznie pracować zdalnie

Redakcja mikrolog.pl

Nasi redaktorzy na tym blogu to zespół wszechstronnych entuzjastów, gotowych dostarczyć Ci najbardziej fascynujące treści z różnych obszarów życia. Każdy z naszych redaktorów posiada unikalną wiedzę i pasję do ciekawostek ze świata, nowości technologicznych oraz kulinarnych przepisów. Dzięki naszej różnorodności i zaangażowaniu, możemy zapewnić Ci artykuły, które nie tylko dostarczą Ci ciekawych informacji, ale także zainspirują do poszerzania horyzontów i eksplorowania nowych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?