Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś
Podróże podróże do włoch

Podróże do Włoch – co warto wiedzieć i co zobaczyć?

Data publikacji 28 listopada 2022


Podróże do Włoch są idealnym kierunkiem na wyjazd. Co prawda wakacje są już za nami, lecz nie oznacza to wcale tego, że nie można w czasie jesieni udać się na urlop. Jak się okazuje, w tym właśnie czasie ogromną popularnością cieszą się Włochy. Temperatura nie jest już tak wysoka, jak w czasie lata, a jest nadal zdecydowanie cieplej niż w Polsce. Nic więc dziwnego, że październik i listopad to wzmożony ruch turystów z Polski do tego kraju. O czym jednak trzeba pamiętać, planując taki wyjazd?

Podróże do Włoch – czym pojechać?

Od czego trzeba zacząć planowanie podróży do Włoch? Zdecydowanie najważniejszą sprawą na sam początek jest to, aby wybrać środek transportu. Jak się bowiem okazuje, możliwości w tym zakresie są naprawdę dość spore. Czym się więc poszczególne rozwiązania charakteryzują?
Nie da się ukryć, że najwygodniejsze będzie wybranie po prostu samolotu. Lot trwa zaledwie nieco ponad 2 godziny. Co więcej, dzięki samolotowi nie traci się urlopu na dojazdy, lecz można wykorzystać go maksymalnie na zwiedzanie. Jakie są wady samolotu? Najważniejszą jest oczywiście cena, która jest zdecydowanie najwyższa spośród innych dostępnych rozwiązań. Wiedzieć również trzeba, że nie każdemu lot przypadnie do gustu z uwagi na turbulencje czy też zwykły strach.
Drugim często wybieranym rozwiązaniem jest podróż autokarem. W tym wypadku cena jest zdecydowanie niższa niż w przypadku lotu samolotem, lecz wiedzieć trzeba, że i czas podróży jest zdecydowanie dłuższy. Podróż w takim wypadku może zająć nawet około 40 godzin. Jest to więc rozwiązanie czasochłonne, a także bardzo męczące.
Na koniec należy brać pod uwagę jeszcze podróż samochodem, która jest także bardzo droga, lecz nieco szybsza niż autobusem. Najczęściej jednak wymagane będzie zrobienie postoju i noclegu, co finalnie nieco wydłuży czas przejazdu. Co więcej, trzeba się martwić także o miejsce parkingowe na miejscu.

Z biurem turystycznym czy prywatnie?

Bardzo ważną sprawą podczas planowania podróży do Włoch jest podjęcie decyzji, czy jedzie się samemu, czy też może z biurem podróży. Jakie są za i przeciw obu rozwiązań?
Jeśli pojedzie się samemu, na pewno wszystko uda się załatwić nieco taniej. Biuro podróży bierze dość pokaźne prowizje, więc koszt wakacji może podnieść się nawet o około 30% względem załatwiania wszystkiego samodzielnie. Z drugiej jednak strony, jeśli wybierze się biuro podróży, nie trzeba się zupełnie niczym martwić, ponieważ nie tylko hotel i przejazd są już załatwione, lecz także na miejscu ma się do dyspozycji opiekuna wycieczki, który we wszystkim pomoże i wytłumaczy.

Co zobaczyć będąc we Włoszech?

Jeśli już znaleźliśmy się we Włoszech, warto się teraz zastanowić nad tym, co dokładnie tam zobaczyć. Na pierwszy raz najlepiej wybrać oczywiście stolicę tego kraju, czyli Rzym. Jak się okazuje, ilość atrakcji w tym mieście jest tak ogromna, że zwiedzenie ich wszystkich może zająć naprawdę wiele tygodni. Wśród tych najpopularniejszych zdecydowanie wymienić trzeba Koloseum, Forum Romanum, Watykan i Plac św. Piotra czy też Panteon. Oprócz tego warto wstąpić także do Muzeum Watykanu, Bazyliki św. Piotra czy też odwiedzić najwspanialszy plac w Rzymie, czyli Piazza Navona.

Jak skutecznie pracować zdalnie

Redakcja mikrolog.pl

Nasi redaktorzy na tym blogu to zespół wszechstronnych entuzjastów, gotowych dostarczyć Ci najbardziej fascynujące treści z różnych obszarów życia. Każdy z naszych redaktorów posiada unikalną wiedzę i pasję do ciekawostek ze świata, nowości technologicznych oraz kulinarnych przepisów. Dzięki naszej różnorodności i zaangażowaniu, możemy zapewnić Ci artykuły, które nie tylko dostarczą Ci ciekawych informacji, ale także zainspirują do poszerzania horyzontów i eksplorowania nowych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?