Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes studia finanse i rachunkowość

Studia finanse i rachunkowość

Data publikacji 6 października 2022

Studia finanse i rachunkowość w ostatnich latach cieszą się bardzo dużą popularnością. To często wybierany kierunek, ponieważ oferuje wiele możliwości zawodowych.

Studia na kierunku finanse i rachunkowość

Przede wszystkim jest to praktyczny kierunek, który kładzie nacisk na umiejętności praktyczne, które są najbardziej poszukiwane na rynku zatrudnienia. Można pozyskać wiedzę z zakresu funkcjonowania instytucji finansowych i banków, a także finansów i rachunkowości. Niezwykle ważna jest umiejętności analizy zjawisk gospodarczych oraz sytuacji ekonomiczno-finansowych jednostek gospodarczych. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto studiować finanse i rachunkowość przedmioty to między innymi ekonometria, prawo, analiza finansowa oraz matematyka finansowa. Wybór specjalności jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Potrzebne są liczne umiejętności, jeśli chcemy swobodnie poruszać się po świecie finansów. W trakcie studiów kładziony jest głównie nacisk na zdobycie praktycznej wiedzy. Podstawą są oczywiście umiejętności z obszaru matematyki. Studenci posługują się rachunkiem macierzowym, rozwiązują układy równań liniowych i wyznaczają globalne funkcje oraz ekstrema lokalne. Są to bardzo wymagające zagadnienia, więc trzeba się naprawdę dobrze przygotować.

Zadania z zakresu finansów i rachunkowości

Studia na tym kierunku mają wykształcić umiejętności i kompetencje społeczne, które przydadzą się przyszłym profesjonalistom realizującym zadania z zakresu finansów i rachunkowości. Absolwenci mogą się zatrudnić nie tylko w bankach i firmach pośrednictwa finansowego, ale również w instytucjach ubezpieczeniowych, domach maklerskich, firmach konsultingowych oraz biurach rachunkowych. Można śmiało powiedzieć, że od zawsze pieniądz rządził światem. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że przybierał różne formy na przełomie dziejów. Specjalista od finansów zna światowe rynki i giełdę, a do tego posiada wiedzę i wie, gdzie najlepiej inwestować. Nie jest to jednak łatwy fach, ponieważ trzeba mieć umysł ścisły. Podstawą jest tu matematyka, czyli tak zwana królowa nauk. Do tego ważna jest znajomość języków obcych oraz przepisów prawa podatkowego.

Praca po studiach

Dla osób kończących finanse i rachunkowość nie brakuje raczej miejsc pracy. Praca nie jest nudna i trzeba nadążać za wszystkimi zmianami prawnymi. Dobry specjalista jest na wagę złota, ponieważ dużo się dzieje w finansach. Bez wątpienia studia na kierunku finanse i rachunkowość to częsty wybór wśród maturzystów. Świeżo upieczonych abiturientów kusi wizja pracy w dużych korporacjach oraz instytucjach finansowych. Jednak nie są to studia dla wszystkich, ponieważ potrzebne są odpowiednie predyspozycje oraz konkretne umiejętności. Liczą się również kompetencje miękkie, które są bardzo poszukiwane na rynku pracy. Dla osób interesujących się problematyką finansową i kredytową jest to świetny kierunek. Przykładowe przedmioty w toku studiów to rachunkowość funduszy unijnych, podstawy rachunkowości oraz polityka pieniężna. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć, dlaczego warto studiować finanse i rachunkowość.

Finansowanie pojazdów do floty logistycznej

Redakcja mikrolog.pl

Nasi redaktorzy na tym blogu to zespół wszechstronnych entuzjastów, gotowych dostarczyć Ci najbardziej fascynujące treści z różnych obszarów życia. Każdy z naszych redaktorów posiada unikalną wiedzę i pasję do ciekawostek ze świata, nowości technologicznych oraz kulinarnych przepisów. Dzięki naszej różnorodności i zaangażowaniu, możemy zapewnić Ci artykuły, które nie tylko dostarczą Ci ciekawych informacji, ale także zainspirują do poszerzania horyzontów i eksplorowania nowych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?