Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes Finansowanie pojazdów do floty logistycznej

Finansowanie pojazdów do floty logistycznej. Jakie są możliwości?

Data publikacji 18 stycznia 2023

Chcesz stworzyć swoją flotę samochodową? Może już ją posiadasz i chcesz powiększyć dodając kolejne pojazdy? Każda firma logistyczna potrzebuje do działania samochodów. Tu pojawia się bardzo istotna kwestia ich sfinansowania. Może wydawać się to skomplikowaną sprawą. Istnieje jednak wiele różnych opcji, zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i tych mniejszych. Poniżej dowiesz się więcej na ten temat.

Czego możesz dowiedzieć się z tego artykułu:

  • jakie są możliwości finansowania floty logistycznej
  • kto zajmuje się finansowaniem samochodów w Polsce?
  • jak można sfinansować pojazd?

Finansowanie floty logistycznej – jakie są opcje?

Twoja firma przede wszystkim potrzebuje samochodów, których będzie używać. Pierwszym sposobem, jaki przychodzi na myśl, jest po prostu ich zakup. Z czym to się wiąże? Przede wszystkim, jeśli kupujesz pojazd będziesz posiadać go już na własność. Może wydawać się to największą zaletą tego rozwiązania, choć ma to oczywiście swoje wady. Po pierwsze niewątpliwie jest to raczej duży wydatek. Trzeba więc posiadać od razu większą ilość gotówki, którą musisz wyłożyć. Dodatkowo dochodzą koszty takie jak ubezpieczenie.

Dla wielu może to być problem, zwłaszcza jeśli przedsiębiorstwo ma jeszcze inne wydatki. 

Wynajem długoterminowy

Są jednak także inne możliwości na finansowanie floty logistycznej. Warto zwrócić na nie uwagę. Pierwszą z nich jest wynajem długoterminowy. O co w tym chodzi? W przypadku, gdy się na niego zdecydujesz nie musisz nabywać pojazdów. Podpisując umowę najmu, zgadzasz się na płacenie określonych rat, a w zamian za to możesz używać samochodu do swojej działalności. Zależnie od podpisanej umowy okres użytkowania jest inny. Jakie są tego zalety? Przede wszystkim nie musisz wykładać dużej sumy gotówki. Jest to dobre rozwiązanie, gdy chcesz, aby twoja firma zachowała ciągłość finansową. W przypadku wynajmu nie posiadasz pojazdu na własność, jednak możesz go wykorzystywać i czerpać z niego zyski. 

Leasing operacyjny

Oprócz wynajmu długoterminowego istnieje opcja leasingu operacyjnego. Jest to świetne rozwiązanie dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw, ale mogą skorzystać na nim także te duże. Leasing operacyjny w skrócie można opisać jako “wypożyczenie” pojazdu. Mając własną działalność gospodarczą możesz podpisać umowę z leasingodawcą. Płacisz mu ustalone raty i dostajesz pojazd, który możesz użytkować. W przypadku leasingu operacyjnego to leasingodawca płaci na przykład za ubezpieczenie. Często decydują się na to mniejsze firmy, dla których bez wątpienia jest to korzystne rozwiązanie. Jest to dobry sposób na przykład na finansowanie pojazdów ciężarowych. Dużą zaletą są koszty leasingu, które można wrzucić w koszta uzyskania przychodu.

Kto zajmuje się finansowaniem pojazdów w Polsce?

Znając dostępne możliwości nasuwa się pytanie o to, kto może pomóc z finansowaniem floty logistycznej. Na rynku w naszym kraju już od 15 lat działa firma MAN FS. Powstała w 2007 roku, a w ich ofercie znajduje się finansowanie pojazdów dostawczych oraz ciężarowych, a także autobusów. Firma ma szeroki wachlarz usług jak właśnie wynajem długoterminowy, leasing operacyjny, czy kredyt. W ofercie są zarówno samochody całkiem nowe, jak i używane.

Jak sfinansować pojazd?

Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne, gdy korzysta się z usług firmy specjalizującej się w tym. Sfinansowanie pojazdu w firmie MAN FS. wystarczą 4 kroki.

  • Trzeba wypełnić formularz kontaktowy. Po tym przedstawiciel sam się z Tobą skontaktuje.
  • Następnie ustalasz podczas rozmowy warunki umowy
  • Gdy umowa Cię zadowala, należy ją podpisać
  • Na końcu wystarczy tylko odebrać pojazd.
Finansowanie pojazdów do floty logistycznej

Redakcja mikrolog.pl

Nasi redaktorzy na tym blogu to zespół wszechstronnych entuzjastów, gotowych dostarczyć Ci najbardziej fascynujące treści z różnych obszarów życia. Każdy z naszych redaktorów posiada unikalną wiedzę i pasję do ciekawostek ze świata, nowości technologicznych oraz kulinarnych przepisów. Dzięki naszej różnorodności i zaangażowaniu, możemy zapewnić Ci artykuły, które nie tylko dostarczą Ci ciekawych informacji, ale także zainspirują do poszerzania horyzontów i eksplorowania nowych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?